Jak wyczyścić piekarnik domowym sposobem?

Jak wyczyścić piekarnik?

Jak wyczyścić piekarnik domowym sposobem?

Wszyscy dobrze wiemy jak wielkim problemem jest czyszczenie piekarnika. Uporczywy tłuszcz osiada się na ściankach, a pozostawiony na kilka dni, zasycha i tworzy jeszcze większy problem. Jak zatem wyczyścić piekarnik domowym sposobem ?

1. SODA OCZYSZCONA – jak wykonać roztwór z sodą oczyszczoną, aby skutecznie pozwolił na pozbycie się uciążliwego zabrudzenia? Zmieszanie octu wraz z  sodą oczyszczoną w proporcjach 1:1 powinno rozwiązać problem. Po chwili należy przetrzeć całe wnętrze piekarnika. Trudniejsze zabrudzenia polecamy rozprawić samą sodą. Należy posypać sodą wnętrze piekarnika i pozostawić na kilkanaście minut. Mieszanka ta, znana od naszych babć, zapewni rozpuszczenie tłuszczu, dzięki czemu łatwiej się go usuwa.

2. CYTRYNA- To kolejny naturalny preparat, który pozwala na domowe porządki z sukcesem. Do garnka należy wlać pół litra wody, do tego wcisnąć sok z połowy cytryny. Cały garnek, wstawić odkryty do piekarnika i podgrzewając go, doprowadzić do wrzenia wody wewnątrz piekarnika. Dzięki wytworzonej parze, brud zmięknie co zapewni szybkie uporanie się z nim. Cytryna i jej świeży zapach natomiast, zapewni przyjemne odczucie czystości.

3. PARA WODNA- podobnie jak w przypadku łączenia wody z sokiem z cytryny. Wlej do naczynia żaroodpornego wodę i włóż je na kilka minut do piekarnika wcześniej nagrzanego do 150 stopni. Następnie wyjmij naczynie i poczekaj, aż wnętrze się ochłodzi. Dzięki parze wodnej brud powinien być zmiękczony, wtedy użyj gąbki lub ścierki do jego wytarcia.

4. OCET- to kolejny naturalnie występujący w kuchni środek wszystko myjący i niezastąpiony!.Wymieszaj go z wodą w proporcjach pół na pół i wymieszaj. Przelej własnej roboty środek do pojemnika z dozownikiem. Spryskaj wnętrze piekarnika, a następnie odczekaj kilka minut. Ocet fenomenalnie wpływa na zmiękczenie uporczywego brudu.

Jak wyczyścić piekarnik bez szorowania?

Mycie piekarnika bez szorowania jest możliwe dzięki odpowiedniemu przygotowaniu tego urządzenia. Ważne, aby wcześniej odpowiednio rozpuścić i zwiększyć uporczywy brud znajdujący się w piekarniku. Niezwykle skutecznym sposobem na czyszczenie piekarnika bez szorowania jest użycie pary wodnej. Jak wcześniej opisaliśmy: Wystarczy wypełnić naczynie żaroodporne ciepłą wodą i włożyć je na 15-20 minut do piekarnika rozgrzanego do 150-160°C. Następnie wyciągnij naczynie i poczekaj, aż wnętrze się schłodzi kolejno przetrzyj piekarnik wilgotną szmatką lub gąbeczką.

Jakich preparatów użyć do czyszczenia piekarnika?

Co zrobić, aby nie tylko wyczyścić piekarnik, ale również utrzymywać go w czystości i cieszyć się jego znakomitym stanem przez długie lata? Z pewnością, doskonałym rozwiązaniem będzie środek do czyszczenia piekarnika NANOSTONE OVEN&GRILL CLEANER. To preparat, który pomaga utrzymać czystość urządzeń kuchennych, a także grilla w rewelacyjnym stanie przez długie lata. Preparat do czyszczenia piekarnika, pomoże wyczyścić nie tylko trudne do zmycia tłuszcze, ale również inne zabrudzenia powstałe podczas korzystania z piekarnika i grilla.

Wiele preparatów znajdujących się w naszej ofercie to środki do czyszczenia piekarników i grilli, które sprawdzą się także w roli odświeżacza piekarnika, płyty grzewczej oraz do grilla. Świetnie sprawdzają się w trakcie zwykłego, codziennego mycia, jak i do czyszczenia grilla po obfitującym w grillowanie letnim sezonie. To profesjonalny środek do czyszczenia piekarnika, który doskonale radzi sobie z szybkim i łatwym usuwaniem przypaleń i zabrudzeń.

Kolejnym niezawodnym środkiem do czyszczenia piekarnika jest Nanomax Do Grilli Piekarników, jest niezwykle skuteczny w czyszczeniu piekarników, grilla, a nawet kominka. Doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, z którymi naturalne środki czystości nie radzą sobie. Jest skuteczny nawet w warsztatach samochodowych. A to dlatego, że posiada bardzo wysokie stężenie aktywnych substancji rozpuszczających tłuszcz, kamień i trudny do zmycia brud. Środek należy używać w rękawicach ochronnych, chociaż użyte w nim komponenty są całkowicie bezpieczne zarówno dla człowieka jak i dla środowiska. Środki Nanomax to przede wszystkim zastosowana najnowocześniejsza technologia, która radzi sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami, gwarantująca wyjątkową skuteczność i wydajność.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart