Jak impregnować buty?

Jak impregnować buty?

Zastanawiasz się jak utrzymać swoje ukochane buty w nienagannej czystości przez długi czas?

Być może w planach masz w planach wypad w góry i chcesz przygotować obuwie na przechadzki po trudnych ścieżkach? Z pewnością prawidłowe czyszczenie i impregnacja butów ma znaczenie, aby obuwie było czyste i w dobrym stanie na długie lata. 

Niezależnie od tego, czy chcesz zaimpregnować buty skórzane, czy może buty z materiału, pokażemy jak to robić oraz jakich środków użyć, aby skutecznie zaimpregnować ulubione buty. Zobacz jakie metody wybraliśmy jako te najlepsze oraz jakiego impregnatu do obuwia używać, aby cieszyć się długotrwałymi efektami. 

Czy nowe buty trzeba impregnować

Nowe buty już zakupione. To wymarzone botki, szpilki czy trampki. Nie istotne, ponieważ każda z tych par, butów, niezależnie od materiału z jakiego jest wykonana, powinna być zaimpregnowana. Kluczowym momentem jest zakup butów, kiedy są czyste, nie mające oznak noszenia. Nowy but jest idealny do zabezpieczenia go impregnatem przed czynnikami zewnętrznymi.

Odpowiedź zatem brzmi: TAK, nowe buty należy zaimpregnować. Śpieszymy z informacją dlaczego?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo niszczący wpływ na obuwie mają czynniki zewnętrze.  Śnieg, sól drogowa, drobnoustroje i wilgoć. To wszystko może sprawić, że Twoje buty będą wyglądać nieestetycznie i szybko niszczeć.  Narażony na te czynniki but, staje się podatny na wszelkiego rodzaju odkształcenia, a ich kolor zmienia się lub traci na intensywności. Zaburzona struktura obuwia może powodować szybsze przenikanie wody do butów. 

pierwsza impregnacja obuwia- jakiego środka użyć?

Na rynku jest sporo produktów impregnujących zarówno obuwie skórzane jak i materiałowe. Najwygodniejszą formą impregnacji obuwia jest oczywiście preparat w aerozolu. W szczególności polecamy środek Xnano Pro impregnat do butów i ubrań. Preparat ten zabezpiecza buty i ubrania przed uporczywym brudem z błota i innymi trudnymi plamami. Taki środek pozwala na szybką impregnację rozpryskując go na powierzchni buta. Warto pamiętać, aby czynność wykonywać na zewnątrz, a but po impregnacji pozostawić do wyschnięcia. 

Istnieją również płyny impregnujące oraz pianki impregnujące, które również swietnie zabezpieczają zarówno produkty skórzane jak i wykonane z tkaniny. 

Dbając o buty, warto zwrócić również uwagę na anty zapachy do obuwia, które zapewniają doskonałe odświeżenie w szczególności obuwia sportowego oraz roboczego.  To preparaty, które chłoną kropelki potu i pozwalają na pozbycie się niepożądanego zapachu. 

impregnacja obuwia skórzanego

Jak często należy impregnować obuwie?

Impregnacja obuwia powinna odbywać się w miarę systematycznie. Niestety pierwsza po zakupie impregnacja nie wystarczy na cały czas ich użytkowania. Oczywiście wszystko zależne jest od częstotliwości używania obuwia, jednak impregnować obuwie warto nie rzadziej niż raz w miesiącu. Impregnacja to proces, który należy powtarzać, tak aby cieszyć się ulubionymi butami na dłużej. 

Warto zwrócić uwagę, czy materiał chłonie wilgoć. Jesli woda, zamiast utrzymywać się na obuwiu lub spływać, po prostu wchłania, impregnacja jest konieczna. W innym wypadku obuwie może przemakać, a  struktury materiału nie będzie można odtworzyć. 

Po zakończeniu sezonu, buty również warto zaimpregnować. Jeśli chcesz, aby ulubione obuwie służyło Ci w kolejnych sezonach, impregnacja jest obowiązkowa. 

jak zaimpregnować buty?

Jak zaimpregnować skórzane obuwie?

Buty skórzane, niezależnie czy to eleganckie obuwie, czy też sneakersy, w których chodzimy na codzień powinny prezentować się nienagannie. Szczególnie to obuwie, które wymagane jest na wyjątkowe okazje i są obowiązkową częścią garnituru. Buty skórzane muszą być przede wszystkim czyste i prezentować się wyjątkowo estetycznie. Powinny mieć zachowany swój kształt, a ten efekt uzyskujemy właśnie dzięki impregnacji. Zanim więc dobrze je wypastujemy, wcześniej należy je zaimpregnować. 

Czyszczenie obuwia skórzanego powinno zacząć się od użycia miękkiej gąbki, ściereczki z mikrofibry. Nie należy używać elementów zawierających ostre wykończenie, ponieważ może nieodwracalnie uszkodzić skórę. Po dokładnym wyczyszczeniu na przykład pianką do czyszczenia skór, należy zaimpregnować obuwie.

Obuwie skórzane  oprócz dokładnego wyczyszczenia oraz impregnacji, wymaga również natłuszczenia odpowiednią pastą do butów. Po wypastowaniu obuwia, skóra nabiera żywszego koloru, dzięki czemu prezentuje się doskonale, mimo mijającego czasu. 

pielęgnacja butów skórzanych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart