Impregnat do kostki brukowej koloryzujący

Impregnacja kostki brukowej. Zabezpiecz kostkę brukową i wydłuż jej żywotność

Impregnacja kostki brukowej to ważne! Kostka brukowa to bardzo modny i praktyczny budulec, którym wykładamy garaże, podjazdy, ścieżki w ogrodzie, chodniki i wiele innych miejsc, które codziennie mijamy. 

O tym, jak ważna jest regularna impregnacja kostki brukowej, dowiadujemy się niestety dopiero kiedy zostaje zniszczona. Niektóre firmy oferują już zabezpieczoną kostkę brukową, znaczna większość jednak wciąż sprzedaje kostki brukowe bez odpowiedniej impregnacji. 

Warto więc już na etapie wybierania kostki brukowej wybrać taką, która jest wstępnie zaimpregnowana. Stanowi to bowiem podstawowe zabezpieczenie, które jednak później najlepiej jest wzmocnić. Podstawowa impregnacja kostki brukowej na etapie produkcji polega na dodaniu do masy betonowej, z której wykonana jest kostka środków hydrofobizujących. Dzięki temu beton wpija mniej wody.  Poznaj nasz niezawodny środek do impregnacji kostki brukowej

Ochrona kostki brukowej w Twoim domu – jak impregnować bruk?

Wydłużenie żywotności kostki brukowej warto zacząć od jej dokładnego oczyszczenia. Niezależnie od tego, czy impregnujemy kostkę zaraz po jej ułożeniu, czy po raz kolejny z rzędu, podłoże musi być czyste i wysuszone. Dopiero wtedy można rozpocząć jej właściwą impregnację. 

Czyszczenie kostki brukowej – ile to kosztuje?

Popularną metodą czyszczenia jest nakładanie odpowiednich środków, które o ułatwią. Żyjemy w końcu w XXI wieku czas więc najwyższy, aby rozpocząć ułatwianie sobie życia, a nie jego utrudnianie ;). Do czyszczenia kostki brukowej, możemy wybrać odpowiednią firmę, która zrobi to za nas. Pamiętaj jednak, że środki dostępne obecnie w sklepach umożliwiają wykonywanie tej czynności samodzielnie. My proponujemy Ci preparat NANOSTONE® PAVING CLEANER – CZYSZCZENIE BRUKU, BETONU I KOSTKI BRUKOWEJ PREPARAT. Ten preparat ułatwi Ci czyszczenie i zaoszczędzi czasu. Nadaje się zarówno do bruku, betonu, jak i kostki brukowej. Cena czyszczenia kostki brukowej jest uzależniona od pojemności preparatu. W naszym sklepie dostępne jest 1l, 5l lub 20l. 

Ten wspaniały produkt do czyszczenia i zabezpieczenia kostki jest całkowicie bezpieczny dla dzieci i zwierząt ponieważ jest biodegradowalny. Możesz go zatem stosować bezpiecznie w ogrodzie gdzie bawią się dzieci i hodujesz kwiaty oraz warzywa czy owoce. Usunie wszelkie trudne plamy, jest odpowiedzialny za czyszczenie kostki brukowej z mchu, poremontowych plam czy na przykład ciężkiego do usunięcia pyłu po węglu. 

Jak czyścić kostkę brukową z Nanostone Paving Cleaner ?

Wystarczy rozcieńczyć go w odpowiednich proporcjach (instrukcja na opakowaniu), następnie nanieść go na kostkę brukową. Na sam koniec wyczyścić ją sprzętem do tego przeznaczonym lub po prostu czystą szczotką. Domowe sposoby na czyszczenie kostki brukowej zostają wyparte na rzecz tego właśnie preparatu. Prostego w użyciu i szybkiego paving cleaner. 

Jeżeli więc wciąż wracasz do pytania jaki środek do czyszczenia kostki brukowej możesz być pewny, że wybór tego jest nie tylko wygodny, ale również oszczędny a jego wydajność Cię zaskoczy. 

Właściwa impregnacja kostki brukowej 

No dobrze, nasza kostka brukowa lśni czystością i zachwyca efektami czyszczenia. 

Co dalej? Należy przystąpić do właściwej impregnacji. 

Dlaczego warto impregnować kostkę brukową?

Kostka brukowa wykonana jest z betonu, który ma bardzo silne właściwości wchłaniania wody. Podczas kiedy woda dostaje się do mikroskopijnych szczelin w betonie, rozpiera go a materiał pęka. W pęknięciach mogą pojawić się mchy, chwasty czy inne niepożądane elementy. 

Potrzebujesz więcej powodów, aby impregnować kostkę brukową? Ważnym tematem jest wygoda użytkownika. Dzięki impregnacji kostka brukowa jest odporna na promienie UV, wodę, lód i łatwiej się ją czyści. Jednocześnie jednak pozwala materiałowi oddychać i poddawać się naturalnym procesom pracy. Na takie okazje proponujemy Ci nasz środek SPECIALCHEM IMPREGNACJA KOSTEK BRUKOWYCH. Posiada wszystkie atuty, o których wspomnieliśmy powyżej. Zabezpieczy teren w pobliżu Twojego domu czy firmy bez użycia silnych detergentów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla dzieci i roślin. Sprawdzi się zarówno do użytku prywatnego, jak i w firmach brukarskich, dzięki różnym pojemnością butelek. 

To ostatni moment, aby rozważyć zakup tego impregnatu. Nie czekaj na wiosnę, najrozsądniej będzie zaopatrzyć się w kosmetyki do pielęgnacji kostki brukowej już dziś.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas klikając tutaj

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart